Tüm Köylere Bedava İnternet Kampanyası Hakkında Tüm Detaylar 2020

Tüm Köylere Bedava İnternet

İçinde yaşadığımız koronavirüs sürecinde eğitim, online platformlar aracılığıyla yapılıyor. Bu süreçte EBA gibi online platformlar üzerinden eğitim yayını yapmak, teknik imkanlara erişmesi zor olan kişiler için büyük problem barındırmaktadır. Özellikle köy gibi az kişinin yaşadığı ve iletişim ağının olmadığı bölgelerde okula gidemeyen kişilerin eğitiminin aksadığı gözlemlenmektedir. Bu nedenle son zamanlarda bu projeler ortaya çıkmaktadır. Bu projeler ile internete erişim sağlayamadığı için eğitimi aksayan kişilerin mağduriyetleri giderilmeye çalışılmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş birkaç gün önce 928 köy için çalışmalara başlandığını bildirmiştir. Yavaş’a göre Ankara sadece merkez ilçelerden ibaret değildir. Merkez ilçeler kadar köy ve beldeler de büyük öneme sahiptir ve bu bölgelerde yaşayan kişilerin mağduriyet yaşaması söz konusu olamaz. Mansur Yavaş Twitter adresine ‘‘Hiçbir evladımız imkansızlıklardan dolayı mağdur olmasın diye yakın zamanda mahalle olan köylerimize internet hizmeti sağlamak için TÜRKSAT ile görüşmelere başladık.’’ yazarak bu haberi Ankara halkına duyurmuştur. Tüm köylere bedava internet projelerinin daha fazla ilde yapılacağı bilinmektedir.

 

Tüm Köylere Bedava İnternet Projesi

Tüm köylere bedava internet projesi ile birlikte uzaktan eğitime ulaşamayan köylere büyük bir yardım yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 928 köy için başlatılan çalışmaların çok yakın bir zamanda diğer illerde de başlayacağı öngörülüyor. Halihazırda Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın duyurduğu projenin bütçesini tamamen belediye karşılamaktadır. Böylece Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından onbinlerce öğrencinin uzaktan eğitim konusundaki mağduriyeti giderilecektir.

 

Köylere Ücretsiz İnternet Başvurusu

Ankara’dan başka illerde de Ankara’daki gibi kırsal kesimlerde internet problemi yaşanmaktadır. Bu problemi yaşayan kişiler kendi il ve ilçelerindeki belediyelere başvurarak benzer yardımlar isteyebilmektedir. Eğer belediyelerin gündeminde bu tarz projeler varsa bulunduğunuz bölgeye de yardım edeceklerdir. Tüm köylere bedava internet ile ilgili sorun yaşıyorsanız 153’ü arayabilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi birimleri size her türlü konuda yardımcı olacaktır.

 

EBA İnternet

Koronavirüs salgınının devamı nedeniyle okullarda uzaktan eğitim sistemine geçildi. Ancak böyle bir hastalığın tüm dünyayı etkisi altına alacağı bilinmediği için salgın başlamadan önce eğitimi ve sosyal ağı internet platformlarına taşıyacak teknik altyapı kurulmamıştı. Dolayısıyla tüm ülkeler kapasiteleri doğrultusunda teknik altyapısını kurdu. Türkiye Cumhuriyeti ise çok başarılı bir süreç geçirerek EBA vb. platformları vatandaşlarıyla buluşturdu.. Son zamanlarda internet üzerinden uzaktan eğitim alan birçok kişinin internet kapasitesinde de sorun yaşadığı bilinmektedir. Bu sorunları bilen operatörler tarafından öğrencilere ve gençlere her ay 8 GB’ye kadar bedava internet verilmektedir. Bu hizmeti almak için herhangi bir numarayı aramanıza ve herhangi bir şeye başvuru yapmanıza da gerek yok. Bedava internet operatörlerde kayıtlı bilgileriniz kullanılarak hesabınıza tanımlanmaktadır. Diğer İnternet kampanyalarına ulaşmak için kampanya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Yorum Yap Bedava İnterneti Kap

Alt tarafta bulunan Yorum Yap kısmından değerli duygu ve düşüncelerini en az 3 cümle ile belirten ziyaretçilerimize bulunduğu operatörün bedava internet taktiğini gönderiyoruz. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru yazın. Ayrıca makalemize 5 yıldız vermeyi de ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir