KKTCell İle Öğrenci ve Akademisyenlere Ücretsiz İnternet Kampanyası

2019’u bitirip 2020’ye geçtiğimiz günlerde tüm dünya korona virüs endişesini yaşamaya başladı. Çin’de başlamış olan ve insanların ölümüne yol açan bu virüs kısa süre içerisinde diğer ülkelere de sıçramaya başladı. 2020’nin mart ayına gelindiğinde hem Türkiye hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde vakalar görülmeye başlandı.

KKTCell İle Öğrenci

Virüsün çok hızlı bir şekilde yayılma özelliğinin olması hayatı tam anlamıyla alt üst etmiş durumda. Belirli günlerde insanların dışarıya çıkmaları yasaklanıyor. Yalnızca dışarı çıkmaya mecbur kalan kişiler evlerinden dışarı çıkabiliyorlar. Ayrıca her iki ülkede de eğitime ara verildi. İlk ve orta öğretim için bu senenin nasıl gelişeceği konusunda bir bilgi verilmezken üniversitelerin tamamı uzaktan eğitim ile süreci tamamlayacaklarını açıkladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yer alan Doğu Akdeniz Üniversitesi de uzaktan eğitime geçen kurumlar arasında. Üniversitede eğitim veren akademisyenler gerçekleştirilen uzaktan eğitimler sayesinde öğrenci yetiştirmeye devam ediyorlar. Bu aşamada çok yüksek miktarda internet bağlantısı harcanacağından Turkcell tarafından bir kampanya düzenlendi.

KKTCell İle Öğrencilere Ücretsiz İnternet
KKTCell İle Öğrencilere Ücretsiz İnternet

KKTCell İle Öğrenci ve Akademisyenlere Ücretsiz İnternet Kampanyası Nedir?

Doğu Akdeniz Üniversitesi bu senenin uzaktan eğitim ile tamamlanacağını açıkladı ve tüm öğrenciler evlerine döndü. Eğitim yılı içerisinde alınan tüm dersler artık uzaktan eğitim ile birlikte öğrencilere sunuluyor. Uzaktan eğitimin yapılabilmesi için internet bağlantısının olması şart.

Birçok öğrenci ve akademisyen akıllı telefonları ya da dizüstü bilgisayarları üzerinden bu derslere katılım gösteriyor. Sürekli olarak uzaktan eğitime katılan öğrenci ve akademisyenler paketlerindeki internetten harcarken çok yüksek bir ödeme söz konusu olabiliyor. Bunun önüne geçmek isteyen Turkcell ile Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşmaya göre tüm öğrenci ve akademisyenlerin uzaktan eğitimlerde harcadıkları internet ücretsiz olacak.

KKTCell İle Öğrenci ve Akademisyenlere Ücretsiz İnternet Kampanyası Nasıl Yapılır?

Ülkemizde hizmet veren üniversitelerin tamamında özel bir portal yer almaktadır. Bu portala giriş yapan öğrenciler rahatlıkla notlarını ve sınav takvimlerini görebilirler. Bazı portallar projelerin ve ödevlerin de verildiği bir sistem olarak kullanılır.

Turkcell tarafından sunulan ücretsiz internet hizmetinin alınabilmesi için bu portal üzerinden bazı işlemlerin yapılma şartı bulunmakta. Portala giriş işlemlerini yapan kişiler burada yer alan mobil internet talep formunu kullanmalıdır. Bu form kampanyaya kayıt işlemi için hazırlanmıştır. Formun üzerinde çok sayıda farklı bilgi yer almaktadır. Bu bilgileri eksiksiz bir biçimde dolduran akademisyenler ya da öğrenciler başvurularını yapmış olacaklardır.

KKTCell İle Öğrenci ve Akademisyenlere Ücretsiz İnternet Kampanyası Detayları

Kampanya kapsamında sunulan bedava internetin miktarı belirlenmemiştir. Uzaktan eğitim amacıyla kullanılacak olan internetin tamamı Turkcell tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır. Uzaktan eğitimlerin sonlanıp eğitim döneminin kapandığı tarihte Turkcell tarafından sunulan kampanya da son bulacaktır.

Kampanyadan yararlanacak olan öğrenci ya da akademisyenlerin üniversitelerin hangi bölümünde yer aldığının bir önemi olmamaktadır. Uzaktan eğitim ile yıla devam eden bölümlerin tamamı bu başvuruyu gerçekleştirebilir. Başvurularını doğru bir şekilde yapan kişilere bedava internet birkaç gün içerisinde sunulmaya başlanacaktır. Herhangi bir hata olmaması için doldurulan form kontrol edilmektedir. Bu sebeple de kampanyanın onaylanması biraz süre alabilir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Yorum Yap Bedava İnterneti Kap

Alt tarafta bulunan Yorum Yap kısmından değerli duygu ve düşüncelerini en az 3 cümle ile belirten ziyaretçilerimize bulunduğu operatörün bedava internet taktiğini gönderiyoruz. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru yazın. Ayrıca makalemize 5 yıldız vermeyi de ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir